Vše o adopci

Všechny kočky darujeme na adopční smlouvu, kastrované a očkované, pokud to dovolí jejich zdravotní stav. Koťata odchází do nových domovů ve věku 3 měsíců, alespoň jednou naočkovaná.

Odčervení a odblešení je samozřejmostí. Podmínkou adopce je časná kastrace v dospělosti, tzn. před dosažením jednoho roku věku. Nejen že tak předejdete dalšímu množení nechtěných koťátek, ale prospějete také psychickému a duševnímu zdraví svých koček a prodloužíte jim život. Prosím, nedbejte na nesmyslné pověry, že kočka má mít jednou za život koťata a kocouři trpí při časné kastraci záněty močových cest. Ani jedno se nezakládá na pravdě a bylo mnohými studiemi vyvráceno (viz tento článek). Naopak, opakovaná mrouskání způsobují hnisavé záněty dělohy (tzv. pyometra) a kastrací před prvním mrouskáním předejdete zhoubné rakovině mléčných žláz. Venkovní kocouři se netoulají, neznačkují, neperou a nepřenáší smrtelné kočičí nemoci. Kastrované kočky jsou obecně šťastnější, vyrovnanější a při správné stravě zůstavají fit a jsou výbornými lovci.

Při adopci vám budeme klást spoustu otázek ohledně prostředí, do kterého kočka půjde. Prosím pochopte, že všem našim kočkám věnujeme spoustu energie, času, peněz a lásky a přejeme si pro ně jen ty nejlepší a milující domovy, kde budou právoplatným členem rodiny, nikoliv jen lovcem myší přespávajícím v dřevníku.

Adopční smlouva také zakazuje osvojenou kočičku darovat třetí osobě. Nemůžete-li se z jakéhokoliv důvodu o adoptovanou kočku již starat, přijme ji spolek Kočka pro tebe zpátky a bude znovu hledat domov. Při adopci a podpisu smlouvy se platí adopční poplatek 500 Kč.

Vždy velmi doporučujeme adopci dvou koček – především se to týká koťat. Kočka sice většinu dne prospí, ale když je vzhůru, je o to aktivnější a potřebuje spoustu vaší pozornosti na hry a mazlení. Dvě kočky se zabaví, pokud jste dlouho v práci nebo jinak zaneprázdnění. Kočky, které se nudí a teskní, pak někdy inklinují ke zlobení, nečistotnosti. Dvě kočky jsou tedy poloviční starost!